Návod na montáž štvorhranného pletiva

Návod na montáž štvorhranného pletiva

Montáž štvorhranného pletiva

Prevediem vás inštaláciou štvorhranného pletiva krok za krokom.

Necítite sa byť dostatočne zručný? Nemáte dostatok voľného času na montovanie plotu? Nie je nič jednoduchšie, objednajte si plot aj s montážou!


Video č.1: Pozrite si, ako sa inštaluje štvorhranné pletivo:

KROK 1: Prípravné práce
Pomocou kolíkov vyznačte rohy oplotenia a jeho začiatok a koniec. Špagátom spojte kolíky pozdĺž oplotenia. Pozdĺž vyznačenej línie špagátu vyrovnajte zem a vyznačte miesto na stĺpiky. Vzdialenosti medzi stĺpikmi musia byť 2,5 až 3 m. Napínacie stĺpiky s podperami musia byť osadené na začiatku a na konci oplotenia a každých 25 až 30 bm v priamom smere a tiež pri každej zmene smeru oplotenia (napr. v rohoch).
KROK 2: Hĺbenie jám a osadenie stĺpika
Vykopte diery s priemerom 30 cm a hĺbkou 80 cm (pokiať pôda nie je kamenistá, je možné tento úkon u robiť ručným vrtákom).Do diery vložte prvý stĺpik a zalejte dieru. Prekontrolujte presnú polohu stĺpika pomocou vodováhy, následne dobre urovnajte betón a nechajte stuhnúť.
KROK 3: Montáž podporného stĺpika
Každý počiatočný stĺpik musíte vybaviť podporným stĺpikom. Najprv voľne namontujte oporu na napínacom stĺpiku (vo výške 2/3 stĺpika od úrovne terénu) a v mieste, kde sa stretá so zemou, vyhĺbte ďalšiu dieru. Následne zalejte betónom, upevnite oporu a priskrutkujte ju k stĺpiku pomocou hákovej skrutky (dodávaná so stĺpikom).
KROK 4: Stredové a koncové stĺpiky
Rovnaký postup zopakujte pri montáži posledného stĺpika v danom smere oplotenia a stredových napínacích stĺpikov.
KROK 5: Betónovanie
Pomocou špagátu určite presnú polohu a výšky všetkých stredových stĺpikov. Vyhĺbte diery a zabetónujte stredovné stĺpiky podľa vyššie uvedených pokynov. Až po zabetónovaní všetkých stĺpikov a podpier a vyzretí betónu je možné zahájiť ďalšie práce.
KROK 6: Napínacie drôty
Pomocou napínacieho drôtu namontujte napínače hore, dole a uprostred na prvý stĺpik oplotenia. Následne namontujte napínací drôt na hornom napínači, napnite ho a pevne priviažte k poslednému stĺpiku oplotenia, pričom je potrebné ho zavesiť na úchytky stredových stĺpikov. Potom rozviňte pletivo a postavte ho zvisle pozdĺž osadených stĺpikov.
KROK 7: Napnutie pletiva
Zahnite horné konce pletiva na napínacom drôte. Upevnite zostávajúce napínacie drôty, pretiahnite ich pletivom a zaveste na úchytky stredových stĺpikov. Na konci ich pevne uviažte k poslednému stĺpiku oplotenia. Pretiahite napínacie tyče zvislo pletivom na začiatku a na konci oplotenia a následne zahájte napínanie pletiva. Keď bude pletivo optimálne napnuté, priviažte ho spolu s tyčami k obom krajným stĺpikom oplotenia pomocou viazacieho drôtu.
KROK 8: Dokončovacie práce
Na konci vykonajte všetky potrebné úpravy na dosiahnutie estetického vzhľadu oplotenia.

 

Video č.2: Pozrite si, ako sa inštaluje štvorhranné pletivo s tyčou v hornej časti plota:

Facebooktwitterpinterestmail
Daniel Boris
Daniel Boris
Plotom sa aktívne venujem od roku 2010. Som riaditeľom AMONIT s.r.o., špecialistu na internetový predaj. Zameriavame sa predovšetkým na oplocovanie a inštaláciu brán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.